Zmiany w sposobie opodatkowania?

Uwaga przedsiębiorcy!

Ministerstwo Finansów zapowiada zmiany w sposobie opodatkowania dochodów podatkiem liniowym.
W dniu 25.03.2019r. Wiceminister finansów Filip Światała wziął udział w panelu „Struktura i efektywność polskiego systemu podatkowego” zorganizowanego przez Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych

Podczas konferencji wiceminister zwrócił uwagę na ”pozorne” prowadzenie działalności osób, które de facto nie ponoszą ryzyka gospodarczego. Mówił tu o przedsiębiorcach, którzy pracują dla jednego kontrahenta wystawiając jedną fakturę sprzedażową w miesiącu, najczęściej z zakazem pracowania dla innych podmiotów, a ich działalność ma na celu optymalizację korzyści podatkowych i płacenia niższych składek ZUS.

Pomysłem na oddzielenie „prawdziwych przedsiębiorców” od osób, które ”pozornie” prowadzą działalność jest wdrożenie testu przedsiębiorcy. Na dzień pisania niniejszego artykułu nie znamy dokładnych szczegółów odnośnie wyglądu testu.

PODATEK Biuro Rachunkowe Wrocław

Zastrzeżenia prawne.Materiały przedstawione na naszej stronie internetowej są przeznaczone jedynie do celów informacyjnych. Żadna z informacji znajdujących się na tej stronie internetowej nie stanowi porady podatkowej ani prawnej. Osoby zainteresowane uzyskaniem bardziej szczegółowych informacji lub porad dotyczących kwestii zawartych na tej stronie proszone są o skontaktowanie się bezpośrednio z Kancelarią Rachunkową Krzysztof Krukowski. Dokładamy starań, aby przedstawiane informację były kompletne, prawdziwe i aktualne. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za ewentualne braki w zamieszczonych materiałach, ani możliwe rezultaty działań podjętych w oparciu o nie. Wykorzystanie materiałów zawartych na stronie oraz samej strony, w całości lub części, w celu innym niż użytek osobisty, wymaga pisemnej zgody właściciela Kancelarii Rachunkowej.