Ważne terminy dotyczące zwrotu nadpłaconych składek zdrowotnych przedsiębiorcy

Zbliżają się istotne terminy związane z rocznym rozliczeniem składki zdrowotnej. Przedsiębiorcy, którzy chcą uzyskać zwrot nadpłaconych należności, muszą zweryfikować przygotowany przez ZUS wniosek o zwrot nadpłaty.

20 maja 2024

  • Jest to ostatni dzień na złożenie deklaracji i rozliczenia składki za ubiegły rok (deklaracja DRA lub RCA).

3 czerwca 2024

  • Do tego dnia przedsiębiorca powinien zaakceptować wniosek przygotowany przez ZUS na platformie PUE (RZS-R).

1 sierpnia 2024

  • Jest to termin, do którego ZUS musi dokonać zwrotu nadpłaconych składek zdrowotnych.

Zwrot składek jest możliwy w sytuacji, gdy przedsiębiorca płacił składki zdrowotne wyższe, niż wynikało to z jego realnych dochodów.

Zastrzeżenia prawne.Materiały przedstawione na naszej stronie internetowej są przeznaczone jedynie do celów informacyjnych. Żadna z informacji znajdujących się na tej stronie internetowej nie stanowi porady podatkowej ani prawnej. Osoby zainteresowane uzyskaniem bardziej szczegółowych informacji lub porad dotyczących kwestii zawartych na tej stronie proszone są o skontaktowanie się bezpośrednio z Kancelarią Rachunkową Krzysztof Krukowski. Dokładamy starań, aby przedstawiane informację były kompletne, prawdziwe i aktualne. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za ewentualne braki w zamieszczonych materiałach, ani możliwe rezultaty działań podjętych w oparciu o nie. Wykorzystanie materiałów zawartych na stronie oraz samej strony, w całości lub części, w celu innym niż użytek osobisty, wymaga pisemnej zgody właściciela Kancelarii Rachunkowej.