Tych kosztów nie będzie można zaliczyć do kosztów

Już w pierwszej połowie przyszłego roku ma wejść w życie nowelizacja ustawy o VAT, której celem będzie udostępnienie przedsiębiorcom szerszych informacji na temat ich kontrahentów, a jednocześnie zwalczanie przestępstw polegających na prowadzeniu działalności pod szyldem innego podmiotu w celu wyłudzenia podatku.

Przedsiębiorca skorzysta na tym, ponieważ będzie mógł uzyskać od fiskusa więcej informacji o kontrahencie, na podstawie NIPu czy nazwy jego firmy. Możliwe będzie uzyskania pełnej historii rejestracji podatnika VAT, czyli m.in. kiedy został zarejestrowany, kiedy wyrejestrowany itp.

Poza tym, przedsiębiorca będzie mógł uzyskać informacje o bankowych rachunkach swoich kontrahentów. To ważne, ponieważ w myśl nowelizacji ustawy o VAT, jeśli przedsiębiorca dokona zapłaty za produkty lub usługi kontrahentowi na innych rachunek niż wskazany na liście, to wydatku takiego przedsiębiorca nie będzie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w podatkach dochodowych.

 

PODATEK Biuro Rachunkowe Wrocław

Zastrzeżenia prawne.Materiały przedstawione na naszej stronie internetowej są przeznaczone jedynie do celów informacyjnych. Żadna z informacji znajdujących się na tej stronie internetowej nie stanowi porady podatkowej ani prawnej. Osoby zainteresowane uzyskaniem bardziej szczegółowych informacji lub porad dotyczących kwestii zawartych na tej stronie proszone są o skontaktowanie się bezpośrednio z Kancelarią Rachunkową Krzysztof Krukowski. Dokładamy starań, aby przedstawiane informację były kompletne, prawdziwe i aktualne. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za ewentualne braki w zamieszczonych materiałach, ani możliwe rezultaty działań podjętych w oparciu o nie. Wykorzystanie materiałów zawartych na stronie oraz samej strony, w całości lub części, w celu innym niż użytek osobisty, wymaga pisemnej zgody właściciela Kancelarii Rachunkowej.