Klauzula obejścia prawa podatkowego może wejść w życie jeszcze w tym roku

Minister finansów zapowiedział, że już w drugim kwartale tego roku może wejść w życie tzw. klauzula obejścia prawa podatkowego, która pozwala naliczyć wyższy podatek w razie uznania, że dana transakcja miała na celu jedynie obniżenie opodatkowania.

Celem ustawy ma być zapewnienie bezpieczeństwa prawnego podatnikom. Ponadto, na podstawie ustawy firmy przed podjęciem określonej aktywności będą mogły zapytać Ministerstwo Finansów, czy resort uważa dana czynność za obejście prawa.
Minister finansów zaznaczył, że taka klauzula jest stosowana przez wiele państw Unii Europejskiej.

PODATEK Biuro rachunkowe Wrocław

Zastrzeżenia prawne.Materiały przedstawione na naszej stronie internetowej są przeznaczone jedynie do celów informacyjnych. Żadna z informacji znajdujących się na tej stronie internetowej nie stanowi porady podatkowej ani prawnej. Osoby zainteresowane uzyskaniem bardziej szczegółowych informacji lub porad dotyczących kwestii zawartych na tej stronie proszone są o skontaktowanie się bezpośrednio z Kancelarią Rachunkową Krzysztof Krukowski. Dokładamy starań, aby przedstawiane informację były kompletne, prawdziwe i aktualne. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za ewentualne braki w zamieszczonych materiałach, ani możliwe rezultaty działań podjętych w oparciu o nie. Wykorzystanie materiałów zawartych na stronie oraz samej strony, w całości lub części, w celu innym niż użytek osobisty, wymaga pisemnej zgody właściciela Kancelarii Rachunkowej.