Czy wydatki na dekoracje świąteczne można uznać za koszty podatkowe?

Świąteczne dekoracje zdobiące biuro firmy, zachęcają klientów do skorzystania z oferty, a ponadto poprawiają nastrój (a co za tym idzie efektywność) pracowników. Co za tym idzie, wydatki na świąteczne ozdoby można uznać za koszty podatkowe.

 
Nawet organy podatkowe nie kwestionują uznania wydatków świątecznych za koszty uznania przychodu, o ile kosztowne dekoracje nie odbiegają od zwyczajowo przyjętych norm.

 
Ponadto, jeśli podatnik jest podatnikiem VAT, to przysługuje mu prawo do odliczenia VAT naliczonego. Warto więc zbierać wszystkie faktury dokumentujące zakupy towarów i usług na dekoracje świąteczne do firmy.

 

PODATEK Biuro Rachunkowe Wrocław

Zastrzeżenia prawne.Materiały przedstawione na naszej stronie internetowej są przeznaczone jedynie do celów informacyjnych. Żadna z informacji znajdujących się na tej stronie internetowej nie stanowi porady podatkowej ani prawnej. Osoby zainteresowane uzyskaniem bardziej szczegółowych informacji lub porad dotyczących kwestii zawartych na tej stronie proszone są o skontaktowanie się bezpośrednio z Kancelarią Rachunkową Krzysztof Krukowski. Dokładamy starań, aby przedstawiane informację były kompletne, prawdziwe i aktualne. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za ewentualne braki w zamieszczonych materiałach, ani możliwe rezultaty działań podjętych w oparciu o nie. Wykorzystanie materiałów zawartych na stronie oraz samej strony, w całości lub części, w celu innym niż użytek osobisty, wymaga pisemnej zgody właściciela Kancelarii Rachunkowej.